Podsumowanie rundy jesiennej

Nadszedł czas na małe podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2017 / 2018

Juniorzy młodsi

Drużyna juniorów młodszych KKS "Dwór" Kombornia w rundzie jesiennej swojego pierwszego sezonu, w 7 rozegranych spotkaniach zanotowała 3 zwycięstwa, 1 remis oraz 3 porażki. Taki wynik spotkań dał nam 10 punktów i 5 miejsce w ligowej tabeli. Poniżej zostały przedstawiamy wyniki w poszczególnych kolejkach.
Trzeba podkreślić, że jest to pierwsza runda juniorów młodszych (wcześniej mieliśmy drużynę juniorów starszych) i myślę, że dokonania naszych młodych zawodników trzeba ocenić pozytywnie. W 7 meczach nasza drużyna zdobyła 18 bramek co daje średnio 2,57 bramki na mecz, straconych bramek było 22 co daje średnio 3,14 bramki na mecz jednak 14 z tych bramek drużyna straciła w 2 ostatnich meczach kiedy mieliśmy problemy ze składem.

Strzelcami bramek w drużynie są:

Dominik Zajączkowski - 5 bramek
Hubert Hawrot - 4 bramek
Mateusz Ekiert - 4 bramek
Jakub Wulw - 3 bramek
Konrad Rymarz - 1 bramek

Na pochwałę zasługuje fakt, iż w większości meczy frekwencja zawodników była bardzo dobra (w kilku spotkaniach brakło koszulek aby wszyscy mogli być wpisani do protokołu meczowego). Oby w rundzie wiosennej zawodnicy nie stracili zapału.

Seniorzy

Drużyna seniorów KKS "Dwór" Kombornia w rundzie jesiennej, w 10 rozegranych spotkaniach zanotowała 7 zwycięstw, 1 remis oraz 2 porażki. Taki wynik spotkań dał nam 22 punkty i 4 miejsce w ligowej tabeli.

Poniżej przedstawiamy wyniki w poszczególnych kolejkach.

22.10.2017 KKS "Dwór" Kombornia 4:0 GLKS "Błękitni" Jasienica Rosielna

Sytuacja w tabeli jest bardzo ciekawa. Miejsca od 2 do 4 mają tyle samo punktów a liderująca po jesieni Jasionka ma tylko punkt przewagi nad peletonem pościgowym. Wydaje się, że o awans powiny powalczyć 4 pierwsze drużyny tj. ULKS "Huragan" Jasionka, LKS Głowienka, LZS "Rotar" Węglówka, KKS "Dwór" Kombornia. Nie należy jednak skreślać Lubatowej, Jasienicy Rosielnej czy Pustyn bo jeszcze mogą trochę namieszać w ligowej stawce.

11. LKS "Nafciarz" Bóbrka - 47 bramek

W rundzie jesiennej udało nam się strzelić 46 bramek, co daje średnią na mecz 4,6 - ten wynik sprawia, że jesteśmy zdecydowanym liderem w ligowej stawce. W przypadku straconych bramek jest ich 15, co daje średnią na mecz 1,5 - ten wynik daje nam 3 miejsce w ligowej stawce.

7. Łukasz Józefczyk - 1 bramka

Jak widać połowę bramek dla naszej drużyny zdobył Patryk Chrobak. Mamy nadzieję, że do wiosny nie zapomni jak się strzela i co najmniej podwoi swój dorobek. A inni zawodnicy dołożą też coś od siebie bo sytuacji nie brakuje w każdym meczu.

Kadra

W tej rudzie zgłoszonych do gry było 26 zawodników. Niestety na meczach (poza początkiem sezonu gdzie nawet były sytuacje, że brakowało koszulek) było nas w granicach 12-16 osób.

26. Wilusz Kamil - 3 mecze

Ośmiu zawodników było na każdym meczu - 10 meczy, 2 zawodników zaliczyło jedną nieobecność - 9 meczy, 1 zawodnik rozegrał 7 meczy, 6 zawodników ma na koncie 5 meczy, 2 zawodników było obecnych na 4 meczach, 2 zawodników było obecnych na 3 meczach, 1 zawodnik był obecny na 1 meczu, 4 zawodników nie było ani jednego razu.
W uproszczeniu można przyjąć, że nasza kadra to 10 zawodników na których można liczyć zawsze lub prawie zawsze (jedna nieobecność może zdarzyć się każdemu), 7 zawodników którzy byli na połowie meczy (w tej grupie są zawodnicy pracujący za granicą: Janusz Bajgrowicz, Pasterkiewicz Mariusz, Jaracz Piotr, zawodnik kontuzjowany: Konrad Szmyd) ale jeśli któś ma poniżej 50% obecności - a takich zawodników mamy 9 (to ponad 1/3 wszystkich osób) - to ciężko traktować go jako zawodnika podstawowego i z 26 osób uprawnionych robi się 17. Wiadomo są sytuacje losowe (kontuzje, praca w kraju i za granicą, problemy zdrowotne) i niektóre z tych osób pewnie chciały być na meczach ale nie mogły, trudno też oczekiwać od wszystkich, że będą stawiać mecze na pierwszym miejscu bo to w końcu piłka amatorska. Mamy nadzieję, że w rundzie wiosennej uda się dojść do poziomu 14-15 zawodników którzy będą na każdym lub prawie każdym meczu.

Podsumowanie

Podsumowując formę naszego zespołu to można powiedzieć, że z każdym meczem nabieraliśmy większego wiatru w żagle i z meczu na mecz graliśmy lepiej i skuteczniej. Mecze z Węglówką i Głowienką to niewątpliwie wypadki przy pracy, a może zbyt mocno chcieliśmy w tych meczach wygrać a nie skupiliśmy się na samej grze - jak wiadomo jeśli się chce za mocno to też czasem nie wychodzi. Z Węglówką można powiedzieć to był mecz błędów w obronie a Głowienka po pierwszych 15 minutach meczu (kiedy to ani raz chyba nie wyszli ze swojej połowy) powinna przegrywać z nami co najmniej 3:0, niestety niewykorzystane sytuacje się zemściły. Niemniej jednak z drużynami z pierwszych miejsc zdobyliśmy tylko 1 punkt na 9 możliwych i tylko z tymi drużynami te punkty traciliśmy. Zdecydowanie trzeba to poprawić w rundzie wiosennej. Zostało 10 meczy i tu nie mamy już miejsca na błędy. Do lidera tracimy 1 punkt i myślę, że na koniec sezonu o miejscach w tabeli też będą decydować pojedyncze mecze i walka o awans będzie do ostatniej kolejki. Nie możemy sobie pozwolić na stratę punktów. Choć w 10 meczach łącznie zdobyliśmy 46 bramek to biorąc pod uwagę stworzone sytuacje bramkowe to tych bramek powinno być dużo, dużo więcej. Ponad połowa bramek (25) to dorobek z ostatnich 3 spotkań - oby ta skuteczność została utrzymana w rundzie wiosennej. Bramek straciliśmy 15 w tym 8 w 2 przegranych meczach. Trzeba podkreślić, że w meczach w których jako stoper grał nasz trener Grzegorz Kwolek (6 meczy) lub Tomek Krauz (1 mecz) straciliśmy łącznie tylko 5 bramek (w tym w meczu z Guzikówką z karnego). Natomiast w meczach w których nie mieliśmy typowego - dobrego stopera (3 mecze - 1, 2 i 4 kolejka) straciliśmy tych bramek 10! Na tym przykładzie widać jak ważną rolę spełnia na boisku stoper.

Teraz przerwa zimowa, do treningów wrócimy tradycyjnie w styczniu a na razie aby "nie zapomnieć" o piłce mamy do dyspozycji halę w poniedziałki i środy.
Do rozegrania w rundzie wiosennej pozostaje 10 spotkań, możliwe do uzyskania jest jeszcze 30 punktów. Wszystko jest jeszcze możliwe i najważniejsze aby dobrze przepracować przerwę zimową i "nie przespać" początku rundy bo potem nie będzie już gdzie nadrabiać strat. Trzeba to otwarcie powiedzieć - naszym celem jest powrót do A klasy więc musimy walczyć do samego końca i nie oglądać się na przeciwników.