Przekaż 1% podatku lub darowiznę dla KKS-u

Jak co roku zwracamy się z uprzejmą prośbą do sympatyków i wszystkich osób dobrze życzących naszemu klubowi o wsparcie polegające na przekazaniu swojego 1% podatku na działalność statutową Komborskiego Klubu Sportowego "Dwór" Kombornia.

Choć do składania rocznych zeznań podatkowych zostało trochę czasu to już teraz przypominamy, że istnieje taka możliwość wsparcia działalności naszego klubu bez ponoszenia kosztów.

Jest to bardzo proste. Wystarczy, że w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym (PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38) w rubryce o tytule: WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) wpiszą Państwo podany niżej numer KRS, a także wysokość wnioskowanej wpłaty (nie wyższej niż 1% podatku należnego).

Numer KRS: 0000270261
Cel szczegółowy: Komborski Klub Sportowy 702

Poniżej prezentujemy jak to powinno wyglądać:

Przekazując 1% swojego podatku na Komborski Klub Sportowy "Dwór" Kombornia, przyczynisz się w znacznym stopniu do dalszego, lepszego funkcjonowania klubu.

Przypominamy również o możliwości wsparcia naszego klubu przez przekazanie części swojego dochodu, jako darowiznę na konto bankowe - w ten sposób pomagasz wyposażyć naszych zawodników w sprzęt niezbędny do treningów i rozgrywania meczy ligowych oraz wspierasz bieżącą działalność naszego klubu.

Kwotę dokonanej na rachunek bankowy darowizny możesz odliczyć od swojej podstawy opodatkowania w rozliczeniu rocznym.
Wartość darowizn, które można odliczyć nie może przekroczyć w danym roku:

• w przypadku osób fizycznych – 6% uzyskanego dochodu,
  • w przypadku osób prawnych – 10% uzyskanego dochodu.

Przypominamy, że w przypadku, gdy przedmiotem darowizny są pieniądze, to powinna ona być udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy obdarowanego Stowarzyszenia.

Podstawa prawna:

• Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych
  • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych
  • Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

Wpłaty należy dokonywać na konto:

Komborski Klub Sportowy "Dwór" Kombornia
Kombornia 57
38-420 Korczyna
Numer konta: 10 8642 1083 2002 8308 4142 0001
Tytuł przelewu: „Darowizna na cele statutowe

Każda, nawet najmniejsza kwota zarówno z 1% jak i darowizny będzie dla nas wielkim wsparciem za co z góry serdecznie dziękujemy.