Trochę historii

Klub KKS Dwór Kombornia założony został
w 2004 roku jako LKS Kombornia i rozpoczął rozgrywki w klasie "C"

SEZON 2004/2005

Debiutancki sezon Komborni poszedł nie najgorzej. Co prawda to tylko C klasa, ale 9 miejsce na start wcale nie jest złe i w kolejnych latach na pewno będzie lepiej.

SEZON 2005/2006

Drugi sezon Komborni w "C" klasie. I tym razem gorszy wynik, niż przed rokiem, bo sezon kończymy na 10 pozycji, ale różnice punktowe nie były duże, więc przy odrobinie szczęścia mogliśmy zakończyć ten sezon wyżej. Być może w następnych rozgrywkach uda się osiągnąć coś więcej.

SEZON 2006/2007

Po trzech latach istnienia w sezonie 2006/2007 piłkarska drużyna z Komborni trenowana przez Ryszarda Kwolka wywalczyła awans do klasy „B”.
W 22 rozegranych meczach padły tylko 2 remisy i aż 20 zwycięstw komborskiego zespołu i z dorobkiem 62 pkt (68 strzelonych bramek, 14 straconych), jako zdecydowany lider piłkarze znaleźli się w wyższej klasie rozgrywek.
Najwięcej bramek dla drużyny (20) strzelił napastnik Marek Surmacz.
Na awans zapracowali: Bartosz Deliowski, Rafał Czapor (bramkarze), Ryszard Kwolek, Adam Glazer, Paweł Surmacz, Marek Balawajder, Maciej Solecki, Stanisław Kwolek, Piotr Makiel, Damian Menet, Jacek Kuliga, Tomasz Krauz, Jacek Inglot, Piotr Wojnar, Paweł Wulw, Dariusz Surmacz, Piotr Marszałek, Paweł Prajsnar, Janusz Bajgrowicz, Paweł Przybyłowski, Gabriel Szafran, Robert Lemberk, Grzegorz Kwolek, Wojciech Kwolek, Marek Surmacz, Wiesław Wróbel.

SEZON 2007/2008

Po awansie do klasy "B" LKS Kombornia po dobrej grze w całym sezonie zajął na koniec wysokie 5 miejsce, co było bardzo dobrym osiągnięciem jeśli chodzi o beniaminka.

SEZON 2008/2009

Obecnie drugi sezon KKS Dwór Kombornia gra w klasie "B" i w tym sezonie nie awansuje wyżej ani też nie spadnie do niższej klasy.
Patrząc na to co było w klasie "C" to następny sezon może być przełomowy i zakończyć się awansem do klasy "A" :-)
Jak mówi stare przysłowie "Do trzech razy sztuka...".

SEZON 2009/2010

Dwór Kombornia po niesamowitej walce do ostatniej kolejki zdołał awansować do A klasy! 54 punkty w 24 meczach dały nam 2 miejsce i od następnego sezonu będziemy reprezentować Kombornię na wyższym szczeblu rozgrywek piłkarskich!

SEZON 2010/2011

No i doczekaliśmy się. Po trzech latach gry w klasie "B" w sezonie 2009/2010 nasz KKS "Dwór" Kombornia pod wodzą Ryszarda Kwolka awansował do KLASY A. Debiutancki sezon był bardzo trudny, zresztą jak każdy sezon po awansie do wyższej ligi. Przez cały sezon zajmowaliśmy miejsca w dole tabeli i groził nam spadek. Zimą posadę trenera objął Janusz Lenik, który miał wyciągnąć Kombornię ze strefy spadkowej. Ostatecznie dzięki cudowi (degradacja Czarnych Jasło do B klasy) nasz "Dwór" pozostał wśród A klasowej społeczności. Po zakończeniu sezonu Janusz Lenik zrezygnował z trenowania w Komborni.
W lecie posadę trenera objął jeden z najlepszych snajperów na Podkarpaciu - Paweł Krauz, który został pozyskany z Wisłoka Krościenko Wyżne - Pustyny.

SEZON 2011/2012

Drugi sezon w A klasie rozpoczął się fantastycznie. Dwór od początku zajmował miejsce w czołówce i zadziwiał skutecznością. Ale nic dziwnego skoro się ma Pawła Krauza w składzie. Było tak dobrze, że niektórzy wróżyli nam już awans do okręgówki. Jak na razie po rundzie jesiennej zajmujemy i tak wysokie 4 miejsce i czekamy co przyniesie runda wiosenna.
Runda wiosenna okazała się nieco grosza, ale też dobra w wykonaniu naszej drużyny. Po bardzo zaciętej walce Dwór w ostatecznym zestawieniu uplasował się na 6 miejscu, co przy odpowiednich wzmocnieniach na następny sezon może być dużym krokiem nawet i do awansu.

SEZON 2012/2013

Kolejny sezon w A klasie zakończyliśmy na 6 miejscu. Rudna jesienna nie była tak bardzo udana, zwycięstwa przeplataliśmy porażkami, co dało nam na zimę 7 miejsce. Wiosną złapaliśmy wyraźnie wiatr w żagle i w 14 meczach zdobyliśmy aż 27 punktów. Ostatecznie na koniec sezonu uplasowaliśmy się na 6 miejscu z dorobkiem 45 punktów. Warto dodać, ze byliśmy najskuteczniejszą drużyną w tym sezonie zdobywając 80 goli w 28 meczach.

SEZON 2013/2014

Jest to nasz 4 sezon w A klasie i pierwszy w grupie brzozowskiej. Początkowo były obawy przed sezonem, że nie poradzimy sobie z nowymi drużynami, jednak pierwsze mecze pokazały, że jesteśmy jedną z mocniejszych drużyn w stawce. Po rundzie jesiennej zajęliśmy bardzo dobre 5 miejsce, chociaż były bardzo realne szanse na zajęcie miejsca "na podium". Chociaż 29 punktów zdobytych w 15 meczach jest bardzo dobrym wynikiem biorąc pod uwagę, że z większością zespołów spotkaliśmy się po raz pierwszy.
W całym sezonie zdobyliśmy 45 punktów (14 zwycięstw, 3 remisy, 13 porażek, bramki strzelone 58, bramki stracone 60). 8 pozycja w tabeli na zakończenie sezonu i pewne utrzymanie w A klasie.
Niestety z gry i posady trenera rezygnuje Paweł Krauz.

SEZON 2014/2015

W 5 sezonie w A klasie posadę trenera obejmuje Dariusz Liana i mimo tego, że jest to bardzo dobry trener to jak mówi przysłowie "z pustego i Salomon nie naleje" cały sezon drużyna boryka się z problemami kadrowymi i w konsekwencji po 5 latach KKS Dwór Kombornia spada do klasy "B".
W całym sezonie zdobyliśmy 32 punkty (9 zwycięstw, 5 remisy, 16 porażek, bramki strzelone 46, bramki stracone 74). 14 pozycja w tabeli na zakończenie sezonu i spadek do klasy "B".
Po sezonie Dariusz Liana zrezygnował z funkcji trenera naszej ekipy a jego miejsce zajął Jacek Jastrzębski.

SEZON 2015/2016

Pierwszy sezon po spadku i wiele osób liczy na szybki powrót do A klasy. Zaczynamy bardzo dobrze bo w wyjazdowym meczu z Błękitnymi Żeglce wygrywamy 4:1 a tydzień później pokonujemy Świerzową 3:2 i kiedy wszyscy już myśleli że to my będziemy rozdawać karty w tej lidze... zaczęliśmy grać w kratkę. Dobre mecze przeplatamy złymi, tracimy punkty nawet ze słabszymi ekipami co w konsekwencji pozbawia nas szans na awans. Do tego dochodzą problemy kadrowe od początku sezonu (rzadko udaje się rozegrać dwa mecze w takim samym składzie). Niestety na kolejny sezon zostajemy w serie B.
Na 26 meczy wygrywamy 13 (7 u siebie, 6 na wyjeździe), remisujemy 3 (2 u siebie, 1 na wyjeździe), przegrywamy 10 (4 u siebie, 6 na wyjeździe).
Zdobywamy 65 bramek (29 u siebie, 36 na wyjeździe), tracimy 56 bramek (22 u siebie, 34 na wyjeździe). 5 spotkań kończymy "na zero z tyłu".
Sezon z 42 punktami kończymy tuż za podium, do pozycji 3 (LKS Wesoła) brakło 5 punktów, a do awansu brakło 11 punktów.

SEZON 2016/2017

Przed tym sezonem zachodzą duże zmiany w naszej drużynie.
Odchodzi trener Jacek Jastrzębski a funkcję po nim obejmuje Grzegorz Kwolek.
Zmiany nie ominęły również naszej kadry - niestety znów straciliśmy kilku podstawowych zawodników.
Na półmetku sezonu zajmujemy 5 miejsce z dorobkiem 20 punktów, jednak z dość wyraźną stratą do czwórki prowadzącej (9 - 10 punktów). W przerwie zimowej OZPN ostatecznie podejmuje decyzję o reorganizacji rozgrywek (m.in. likwidacja klasy "C", pierwsze 4 drużyny z klasy "B" wychodzą wyżej). Do rundy wiosennej przystępujemy z nadzieją, że może uda się jeszcze odrobić straty i awansować do klasy "A", niestety runda wiosenna była dla nas pechowa.Graliśmy bardzo dobrze niestety szczęście nie było po naszej stronie i kilka meczy zremisowaliśmy lub przegraliśmy w ostatnich minutach meczu. W całej rundzie wiosennej zdobyliśmy jedynie 10 punktów. Co na koniec dało nam 30 punktów, 9 pozycję, przy 52 bramkach zdobytych i 53 straconych. 8 zwycięstw, 6 remisów i 12 porażek. I marzenia o awansie trzeba odłożyć na następny sezon.

SEZON 2017/2018

Pierwszy sezon po reorganizacji rozgrywek. Trafiamy do klasy "B-4", która łącznie liczy 12 drużyn. Jeszcze przed startem sezonu z rozgrywek wycofuje się MKS "Orlew" Suchodół i zostaje 11 drużyn.
Początek sezonu gramy w kratkę, zwycięstwa i dobre mecze przeplatamy porażkami w kiepskim stylu i to na własnym stadionie (Węglówka, Głowienka).
W rundzie jesiennej, w 10 rozegranych spotkaniach zanotowaliśmy 7 zwycięstw, 1 remis oraz 2 porażki. Taki wynik spotkań dał nam 22 punkty i 4 miejsce w ligowej tabeli.
Wyniki w poszczególnych kolejkach.
13.08.2017 LKS "Orzeł" Pustyny 2:3 KKS "Dwór" Kombornia
20.08.2017KKS "Dwór" Kombornia 3:4 LZS "Rotar" Węglówka
27.08.2017 OZS "Koniczynka Guzikówka" Krosno 1:2 KKS "Dwór" Kombornia
03.09.2017 KKS "Dwór" Kombornia 1:4 LKS Głowienka
10.09.2017 LKS Lubatowa 1:4 KKS "Dwór" Kombornia
17.09.2017 KKS "Dwór" Kombornia 7:2 UKS "Tornado" Wrocanka
24.09.2017 ULKS "Huragan" Jasionka 1:1 KKS "Dwór" Kombornia
01.10.2017 KKS "Dwór" Kombornia 14:0 LKS "Nafciarz" Bóbrka
15.10.2017 WKS "Beskid" Równe 0:7 KKS "Dwór" Kombornia
22.10.2017 KKS "Dwór" Kombornia 4:0 GLKS "Błękitni" Jasienica Rosielna
Sytuacja w tabeli jest bardzo ciekawa. Miejsca od 2 do 4 mają tyle samo punktów a liderująca po jesieni Jasionka ma tylko punkt przewagi nad peletonem pościgowym. Wydaje się, że o awans powinny powalczyć 4 pierwsze drużyny tj. ULKS "Huragan" Jasionka, LKS Głowienka, LZS "Rotar" Węglówka, KKS "Dwór" Kombornia. Nie należy jednak skreślać Lubatowej, Jasienicy Rosielnej czy Pustyn bo jeszcze mogą trochę namieszać w ligowej stawce.
W rundzie jesiennej udało nam się strzelić 46 bramek, co daje średnią na mecz 4,6 - ten wynik sprawia, że jesteśmy zdecydowanym liderem w ligowej stawce. W przypadku straconych bramek jest ich 15, co daje średnią na mecz 1,5 - ten wynik daje nam 3 miejsce w ligowej stawce.
Podsumowując rundę jesienną, to można powiedzieć, że z każdym meczem nabieraliśmy większego wiatru w żagle i z meczu na mecz graliśmy lepiej i skuteczniej. Mecze z Węglówką i Głowienką to niewątpliwie wypadki przy pracy, a może zbyt mocno chcieliśmy w tych meczach wygrać a nie skupiliśmy się na samej grze - jak wiadomo jeśli się chce za mocno to też czasem nie wychodzi. Z Węglówką można powiedzieć to był mecz błędów w obronie a Głowienka po pierwszych 15 minutach meczu (kiedy to ani raz chyba nie wyszli ze swojej połowy) powinna przegrywać z nami co najmniej 3:0, niestety niewykorzystane sytuacje się zemściły. Niemniej jednak z drużynami z pierwszych miejsc zdobyliśmy tylko 1 punkt na 9 możliwych i tylko z tymi drużynami te punkty traciliśmy. Choć w 10 meczach łącznie zdobyliśmy 46 bramek to biorąc pod uwagę stworzone sytuacje bramkowe to tych bramek powinno być dużo, dużo więcej. Bramek straciliśmy 15 w tym 8 w 2 przegranych meczach. Trzeba podkreślić, że w meczach w których jako stoper grał nasz trener Grzegorz Kwolek (6 meczy) lub Tomek Krauz (1 mecz) straciliśmy łącznie tylko 5 bramek (w tym z Guzikówką z karnego). Natomiast w meczach w których nie mieliśmy typowego - dobrego stopera (3 mecze - 1, 2 i 4 kolejka) straciliśmy tych bramek 10! Na tym przykładzie widać jak ważną rolę spełnia na boisku stoper.

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości