Wygrywamy na inaugurację rozgrywek!

Za nami pierwszy mecz, na własnym boisku podejmowaliśmy LKS "Orzeł" Pustyny.

Skład: Rafał Czapor - Grzegorz Kwolek, Tomasz Krauz, Daniel Czekański, Marcin Rymarz - Maciej Długosz (Mateusz Zych 60'), Dawid Surmacz, Patryk Hawrot, Piotr Surmacz (Tobiasz Kuźnar 75') - Piotr Pasterkiewicz (Patryk Chrobak 46'), Łukasz Józefczyk (Piotr Kwolek 85').

Mecz zaczął się inaczej jak planowaliśmy. Dominował chaos, nie mogliśmy się zrozumieć, goście nastawiali się od początku na kontrataki, aż w końcu została zagrana długa piłka za naszych obrońców, piłkarz gości poradził sobie z obrońcami i wykończył akcje, dając im prowadzenie. Na szczęście nie podłamaliśmy się tą bramką i graliśmy dalej z minuty na minute coraz lepiej, długo nie musieliśmy czekać na wyrównanie - Łukasz Józefczyk wszedł w pole karne i oddając silny strzał z ostrego konta, "przełamał ręce bramkarza" a piłka wturlała się do siatki. Chwile później Dawid wychodzi sam na sam z bramkarzem po ładnej akcji ale niestety myli się o centymetry. Pustyny też miały swoje okazje poprzez ciągłe kontrataki ale do przerwy wynik 1:1.

Po przerwie zmotywowani tym, że dzięki wygranej wskoczymy na pierwsze miejsce w tabeli, dzięki remisowi Głowienki i Jasionki - musieliśmy wygrać ten mecz. Atakujemy cały czas ale nie możemy znaleźć drogi do bramki. Czas uciekał a wynik dalej 1:1. Dawid po długim rajdzie strzela ale fenomenalnie obronił bramkarz, następnie Patryk miał okazję sam na sam ale źle zabrał się z piłką i ją stracił. Grzesiek z wolnego z ok 16 metrów trafia w słupek. Atakowaliśmy coraz bardziej, narażając się na kontry. Po stracie piłki, obrońca gości zagrał długą piłkę na chorągiewkę, pomocnik wrzucił w pole karne, nasz obrońca się pośliznął i napastnik przejął piłkę, oddał strzał ale na szczęście Daniel ofiarnie wybija piłkę praktycznie z linii bramkowej. Ok 10 minut przed końcem meczu Piotr Surmacz zagrywa piłkę Dawidowi, ten mija dwóch obrońców i strzałem pod poprzeczkę pakuje piłkę do siatki gości, dając nam tym samym prowadzenie. Dowozimy ten rezultat do końca meczu i możemy się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w rundzie rewanżowej oraz z pozycji lidera tabeli.

Drużynie z Pustyn dziękujemy za mecz i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

W najbliższą sobotę zaczynają rozgrywki nasi juniorzy, którzy zagrają w Jaśliskach z tamtejszą drużyną o godzinie 16:00 (wyjazd ok 14:30).
W niedzielę seniorzy zagrają na wyjeździe z "Rotarem" Węglówka, będzie to bardzo ważny a zarazem trudny mecz również ze względu na specyficzny, mały stadion naszego najbliższego przeciwnika. Mecz odbędzie się o godzinie 13:00.

Na oba spotkania zapraszamy wszystkich kibiców!